BASKIN FACE THERAPY

Jest to autorski program modelowania i odmładzania twarzy. Terapia leczniczo – estetyczna, która działa dwutorowo.

Dla przykładu, masaż dekoltu ujędrnia tą okolicę, otwiera klatkę piersiową i uwalnia od napięć np.: mięsień szeroki szyi ważny dla ładnego owalu. Masaż ramion i tylnej okolicy głowy wpływa na wygląd czoła, jednocześnie rozluźnienie mięśni szyi i m. podpotylicznych będzie korzystnie wpływało na osoby cierpiące z powodu napięciowych bólów głowy czy karku. 

Zabieg zaczyna się od pracy z przeponą, oddechem, oddziaływaniem na nerw błędny – który jest reduktorem stresu
i regulatorem dobrego samopoczucia. 

Wspieram się w pracy  tapingiem lub bańka kosmetyczna, którą uczę pacjentki jak zaopiekować się samodzielnie swoją twarzą i dekoltem w domu.

Baskin Face Therapy to głęboki, intensywny masaż przeciwzmarszczkowy, obejmujący okolicę dekoltu, ramion, szyi, karku, twarzy i głowy. Odbywa się również we wnętrzu ust. 

ZDROWIE & REGENERACJA

PRZEBIEG ZABIEGU

Pierwsze spotkanie rozpoczyna się od wywiadu, wypełnienia karty zabiegowej
oraz omówienia oczekiwanych efektów.

KROK I

Przygotowanie do zabiegu

– Demakijaż

– Praca z oddechem, krótki masaż brzucha 

KROK II

Wstęp

MASAŻ: dekoltu, ramion, szyi i uszu

KROK III

Mobilizacja sił witalnych

– Masaż transbukalny (wnętrze ust)

– Masaż zewnętrzny twarzy

– Akupresura

ZAKOŃCZENIE

Regeneracja - relaksacja

W zależności od potrzeb uzupełnienia zabiegu:

– Plastrowanie – Taping estetyczny

– Bańka kosmetyczna

– Masaż wyciszający

Głęboki masaż wpływa na tkankę łączną, mięśniową oraz kostną. Modeluje owal twarzy, jak i  tkankę tłuszczową. Zabieg znacznie wygładza oraz spłyca zmarszczki, a przede wszystkim zapobiega powstawaniu nowych.

 Terapia jest zastrzykiem energii dla skóry, który pobudza tkanki do regeneracji poprzez stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny. 

Zabieg działa terapeutycznie i odmładzająco. 

 

        Stymulacja krążenia krwi na poziomie głębokich naczyń, wspomaga odbudowę mikrokrążenia. Masowanie powłok skórnych, powoduje ich uelastycznienie, pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Rozszerzenie naczyń krwionośnych wzmaga przepływ krwi przez sieć naczyń włosowatych, pozwalając na efektywne odprowadzenie nagromadzonych produktów przemiany materii i tym samym zwiększa dostarczanie substancji odżywczych i odprowadzenia szkodliwych produktów przemiany materii. Sam masaż redukuje nadmierne napięcia, przywraca skórze właściwą sprężystość a wraz z dopływem tlenu z krwią do masowanych mięśni, zwiększa ich zdolność kurczenia się, zapobiegając powstawaniu zaników mięśniowych.

Terapia mięśniowo – powięziowa odgrywa istotną rolę dla zachowania prawidłowej pracy mięśni i przywrócenia równowagi napięcia mięśniowego oraz poprawy wyglądu dekoltu, twarzy i mimiki. Wspomniana forma fizjoterapii, stosowana jest w leczeniu bólu mięśni, urazów oraz licznych stanów zapalnych. Terapia mięśniowo – powięziowa wpływa na przywrócenie elastyczności oraz mobilności, „sklejonych” ze sobą układów, mięśni i powięzi, które w wyniku przeciążenia, doświadczania trudnych emocji (głównie stresu), stosowania kosmetyków, które zawierają wiele niekorzystnych składników ograniczają ruchomość tkanek i powodują stany zapalne. Uwolnienie i rozpracowanie „zajętego” obszaru, wpływa na poprawę nawodnienia i odżywienia tkanek, przez co skóra i głębiej położone tkanki stają się bardziej elastyczne, ukrwione, dotlenione, odżywione i pełne energii. Korzystne efekty przynosi również terapia punktów spustowych.

 

 

Przy użyciu delikatnych technik Osteopatii, dochodzi do zniesienia napięć w obrębie twarzy, naprężenia szczęki, jak
i napięć w obrębie stawów skroniowo – żuchwowych. Chwyty osteopatyczne przynoszą zadowalające efekty szczególnie u osób, które cierpią z powodu nadmiernego zaciskania zębów, częstego bólu głowy i szumów usznych.

Zabieg Baskin Face Therapy wpływa skutecznie na regenerację tkanek i wydłużenie ich żywotności. Zabieg zapobiega tworzeniu się zmarszczek oraz spłyca te już widoczne, poprawia jędrność i elastyczność skóry. Może być stosowany jako profilaktyka przeciwstarzeniowa, ale również prozdrowotna, ponieważ działa dobroczynnie na cały organizm i często obszary objęte zmianami zwyrodnieniowymi.