Fizjoterapia

Na jaki problem:  Przewlekłe i ostre bóle kręgosłupa, Długotrwałe i nagłe ograniczenia ruchomości w ciele, Bóle głowy oraz bóle mięśni i stawów, Wady postawy, Kontuzje i urazy

Dodatkowe atuty: działanie terapeutyczne.

Tchnologia: masaż manualny we wnętrzu ust z relaksacyjnym wstępem rozluźniającym ciało, wykończony masażem odżywczym twarzy przy użyciu oleju.

Części ciała: barki, ramiona, dłonie; kark, szyja, obszar we wnętrzu ust, twarz.

Czas trwania: 50 minut

Cena: 129 PLN

Na jaki problem:  Przewlekłe i ostre bóle kręgosłupa, Długotrwałe i nagłe ograniczenia ruchomości w ciele, Bóle głowy oraz bóle mięśni i stawów, Wady postawy, Kontuzje i urazy

Dowiedz się więcej o fizjoterapii

Dokładamy wszelkich starań aby pacjent czuł się u nas jak najbardziej komfortowo, jednak praca w problematycznych obszarach czasem bywa nieprzyjemna, a nawet bolesna.

Zapraszamy osoby dorosłe, którym coś „wypadło, strzeliło, naciągneło się, przewiało” i wszystkich innych zainteresowanych taką formą pracy nad ciałem. Uraz lub ból nie są biletem wstępu do naszego studia, jak najbardziej ugościmy też osoby dbające o profilaktykę.
Na pewno nie polecamy terapii manualnej jako jedynej formy pracy po zabiegach/operacjach na narządzie ruchu jak np. rekonstrukcja więzadeł. Uważamy, że w takich przypadkach pierwszoplanowa jest terapia ruchem, my natomiast chętnie możemy asystować w całym procesie.

Pierwsze spotkanie rozpoczyna szczegółowa rozmowa z pacjentem na temat jego dolegliwości, nazywamy to wywiadem. Wywiad ma na celu ustalić możliwą przyczynę dolegliwości i ostrzec terapeutę przed możliwymi przeciwwskazaniami. Następnie wykonujemy badanie, które poprzedza każdą wizytę. Podczas pierwszej terapii celem badania jest możliwie precyzyjnie ustalić przyczynę dolegliwości, natomiast podczas następnych spotkań badanie ma na celu ustalić czy nastąpiła poprawa stanu zdrowia pacjenta oraz określić co zostało jeszcze do przepracowania.
Sama terapia polega na wprowadzaniu przez terapeutę różnych technik manualnych, które przyjęło się nazywać „narzędziami”. Tak jak ma to miejsce z innymi narzędziami, każde do czegoś służy i wybór określonego narzędzia do pracy powinien przypaść specjaliście, jednak wiemy, że często pacjenci szukają konkretnych form spcjalizacji terapeuty zanim przyjdą do niego na wizytę dlatego w kilku słowach opiszę jakie „narzędzia” stosujemy w gabinecie.
Najczęściej korzystamy z „miękkich” form pracy. Przykładem takiej pracy może być np. masaż tkanek głębokich, który jednocześnie jest formą pracy mięśniowo-powięziowej. Inne formy pracy mięśniowo-powięziowej jakie stosujemy to np. energetyzacja mięśni, pozycyjne rozluźnianie, terapia mięśniowo-powięziowa, terapia bańkami chińskimi, terapia punktów spustowych bólu, mobilizacja blizn. Ponadto wykorzystujemy mobilizacje stawowe oraz suche igłowanie (igłoterapie).

Wizyta u fizjoterapeuty nie wymaga skomplikowanych przygotowań. Przede wszystkim należy przyjść do nas z pozytywnym nastawieniem, przynajmniej w miarę możliwości, ponieważ rozumiemy, że w bólu często ciężko o pozytywne nastawienie.
Warto zwrócić uwagę, aby przed wizytą nie spożywać ciężkostrawnych, obfitych posiłków. Dobrze jest na ok. 2 godziny przed zabiegiem zjeść coś lekkiego. Uczucie ciężkości lub głodu wywołuje niepotrzebny dyskomfort, który może przeszkadzać nam podczas terapii.
Często podczas zabiegu możemy prosić o rozebranie się z niektórych elementów garderoby, jeżeli pozostanie w bieliźnie może stanowić kłopot to zachęcamy do zabrania ze sobą stroju na zmianę w postaci krótkich spodenek i koszulki na ramiączka.

Bezwględne przeciwwskazania do terapii to nowotwory, gorączka i ogólnie osłabiona odporność organizmu np. na skutek trwającej choroby. Czasem dopiero podczas wstępnej rozmowy tzw. wywiadu z pacjentem możemy się dowiedzieć o istniejących przeciwwskazaniach, które nazywamy czerwonymi flagami. W takim przypadku nie kontynuujemy terapii i staramy się poinstruować pacjenta gdzie należy szukać pomocy.
Każda z wykorzystywanych przez nas technik manualnych posiada swoją listę przeciwwskazań, o których infomujemy przed ich wykorzystaniem. W przypadku wystąpienia przeciwwskazań często możemy kontynuować pracę używając technik alternatywnych, lecz jednak jeśli i to zagraża zdrowiu pacjenta to przerywamy terapię.

Kontakt

Gabinet Fizjoterapii

Ul. Oboźna 11

Warszawa – Śródmieście

tel: (+48) 606 225 343 

mail: kontakt@baskin.pl