Masaż klasyczny pleców z elementami masażu
mięśniowo – powięziowego

Na jaki problem: bóle kręgosłupa, przeciążenia, zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatia i inne urazy pleców, obrzęk, wady postawy, zaburzenia czucia, bóle stawów obwodowych, sztywność mięśni, kontuzje sportowe.

Efekty po zabiegu:

 • pozbycie się bólu i napięć
 • regeneracja i zmniejszenie zmęczenia mięśni
 • większa elastyczność aparatu więzadłowego
 • usprawnienie przepływu krwi i limfy
 • zwiększenie elastyczności i sprężystości mięśni
 • przywrócenie ich fizjologicznej długości
 • poprawa ruchomości stawów

Dodatkowe atuty: rozładowanie stresu, polepszenie odżywiania tkanek, przyspieszenie przemiany materii.

Technologia: tradycyjne techniki masowania, połączone z przestrzenną modyfikacją tkanek miękkich.

Części ciała: plecy, ramiona, kark

Czas trwania: zabieg trwa 60 – 90min

Na jaki problem: bóle kręgosłupa, przeciążenia, zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatia i inne urazy pleców,  wady postawy, zaburzenia czucia, bóle stawów obwodowych, sztywność mięśni, kontuzje sportowe.

Efekty po zabiegu:

 • pozbycie się bólu i napięć
 • regeneracja i zmniejszenie zmęczenia mięśni
 • większa elastyczność aparatu więzadłowego
 • usprawnienie przepływu krwi i limfy
 • zwiększenie elastyczności i sprężystości mięśni oraz przywrócenie ich fizjologicznej długości
 • poprawa ruchomości stawów

Proponowany przez nas masaż klasyczny z elementami masażu mięśniowo zalecamy osobom zmagającymi się z bólami kręgosłupa i stawów obwodowych. Ponadto pomaga on rozładować stres i złagodzić sztywność mięśni. Wykorzystywany jest także w rehabilitacji osób aktywnych fizycznie.

Dowiedz się więcej o Masażu klasycznym

Miejscowo może być lekko bolesny.

Masaż klasyczny z elementami masażu mięśniowo – powięziowego jest wykorzystywany u osób zmagających się ze zmęczeniem organizmu, przeciążeniami, bólem mięśni.

W wyniku przyjmowania nieprawidłowej postawy, stresu, toksyn, nadmiernych napięć, tworzą się ograniczenia w obszarze aparatu więzadłowego, mięśniowego i napięcia powięzi, które prowadzą do bólu pleców, głowy czy karku lub innych okolic ciała.

 

Oprócz regulowania napięcia mięśniowo – powięziowego efektem masażu jest przyspieszenie krążenia krwi i dotlenienie całego organizmu, rozszerzanie się naczyń włosowatych, zmniejszenie obrzęków i odprowadzenie z organizmu produktów przemiany materii. Wszystko to sprawia, że w rezultacie masaż zwiększa także ogólną odporność organizmu.

 

Tego rodzaju terapię zalecamy osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa i stawów. Masaż niesie ulgę również tym, którzy zmagają się z przewlekłym stresem, nieustannym napięciem i zmęczeniem lub długotrwałą pracą w jednej pozycji, np. przed komputerem. Również sportowcy z chęcią korzystają z masażu klasycznego z elementami masażu mięśniowo – powięziowego, gdyż zwiększa on elastyczność i sprężystość ciała oraz łagodzi efekty kontuzji.

Masaż klasyczny z elementami masażu mięśniowo – powięziowego rozpoczyna się od zbadania zakresu elastyczności i zlokalizowania obszaru napięcia oraz przy użyciu delikatnych chwytów jego rozluźnienie. Forma i intensywność masażu dostosowana jest do rozpoznanych potrzeb.
Techniki masażu klasycznego: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja itp. Takie rozluźnienie i rozładowanie napięcia mięśni i powięzi likwiduje ich ograniczenia oraz łagodzi odczuwany ból.

Przed wybraniem się na tego rodzaju masaż dobrze jest powstrzymać się od ciężkiego i obfitego posiłku, ponieważ może to powodować dyskomfort w trakcie leżenia na brzuchu przez dłuższy czas. Zalecamy, aby lekki posiłek zjeść nie później niż na ok. 1,5 godziny przed zabiegiem. Ponadto w celu rozluźnienia mięśni można wziąć wcześniej ciepły prysznic. Masaż nie wymaga żadnego innego przygotowania. Podczas masażu plecy są nagie, a miejsca intymne zakryte ręcznikiem. Można też pozostać w bieliźnie, odsłaniając jedynie masowany obszar. Dobrze jest pamiętać, że do masażu należy zdjąć nie tylko ubrania, ale i biżuterię. 

Kontakt

Warszawskie Bemowo

tel: (+48) 606 225 343

lub 

KLINIKA BIAŁY KAMIEŃ

Warszawa – Mokotów

ul. Biały Kamień 3

tel: (+48) 504 627 805

Copyright © 2021 All rights reserved by Freaky Media